Kuchári majú srdce na mieste a sú empatickí

Kuchári majú srdce na mieste a sú empatickí

Prvý júnový týždeň na bratislavskom hrade patril gurmánom . Už po siedmy krát sa tu konala obľúbená gastronomická akcia „Slovak Food Festival 2017“. Na Hrade sa zišli aj gastronómovia aj gurmáni. Hlavne sa tu stretli ľudia s dobrým srdcom.

Kto na Slovak Food Festival chodí pravidelne, určite vie, že známy slovenský šéfkuchár Vojto Artz je odborným garantom už od prvého ročníka tohto obľúbeného festivalu. No tentokrát sa po prvý krát predstavil aj ako ambasádor Svetovej asociácie kuchárskych spolkov – WACS Worldchefs a jeho charitatívnej zložky – Worldchefs Withouth Borders (Kuchári bez hraníc). Na hlavnom pódiu v centre festivalu prebiehala „COOKING SHOW Vojto Artz“, ktorú v tomto roku poňal doslova charitatívne. Jedlá a dezerty , pripravené na pódiu sa hneď po príprave dražili a premenili sa tak na prostriedky podporujúce dobrú vec – zlepšenie životných podmienok detí s kardiovaskulárnymi problémami. Vojto si na pódium počas dvoch dní pozýval zaujímavých hostí, ktorí predviedli tradičné aj netradičné kuchárske show. Dobrú vec prišli podporiť šéfkuchári Martin Záhumenský, Dušan Čatloch, Vlado Lokšík, Milan Šteiner, Mária Lančinová, známe tváre súťaže „ Masterchef 2017“ Razija Trnačević, Ivan Rusina, Pierre Cederik Klimeczek, Tomáš Pikáli. Čerešničkou na torte a zároveň hviezdou cooking show bol známy a na Slovensku obľúbený šéfkuchár Zdeněk Pohlrejch.

Im všetkým , ako aj dobrovoľníkom pomáhajúcim v nadačnom stane, Peťke, Radúzovi a Gregorovi, a samozrejme všetkým tým neznámym, ktorí prispeli na podporu dobrej veci a zakupovali si jedlo, či prispeli finančne, patrí naša veľká vďaka. Všetci sa zaslúžili o to, že sa vyzbierala pekná suma vo výške 700,00 Eur. Výťažok dvoch dní poputuje na konto Nadácie Detskej kardiológie v Bratislave. Veríme, že to aspoň trocha pomôže zlepšiť životné podmienky zdravotne skúšaných detí.

V tomto prípade sa naozaj naplnilo heslo „JEDLO LIEČ“.

Slovenčina Slovenčina English English