Masterchef vládne aj detským svetom

Masterchef  vládne aj detským svetom

Aj deti radi varia a vedia byť pri tom veľmi kreatívne. Výnimkou nie sú ani deti zo Základnej školy na Mudroňovej ulici v Bratislave. Práve tam žiaci tretej triedy spolu s pani vychovávateľkou Šimunekovou a Slovenským zväzom kuchárov a cukrárov zorganizovali triednu súťaž „Masterchef“. Deti sa na ňu pripravili veľmi zodpovedne. Z detských kuchárskych kníh vybrali receptúry, pripravili si podľa nich ingrediencie, dokonca si sami z papiera pripravili aj kuchárske čiapky.

Túto milú akciu prišli podporiť aj generálna tajomníčka Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov Zuzana Dúžeková a manažér Slovenského národného tímu kuchárov a cukrárov Ivan Vozár. Pretože s týmito deťmi sa nestretli po prvý krát, zvítanie bolo veľmi srdečné. Stretnutie využili na propagáciu zdravej výživy. Pred odštartovaním súťaže sa rozvinula debata na tému prečo je zdravá výživa taká dôležitá práve pre deti. Ako to netreba preháňať so sladkosťami (čo sa niektorým deťom nie veľmi páčilo). Čoho treba jesť viac a čoho radšej menej. Na otázku čo je dôležité pre kuchára zaznelo mnoho rôznych odpovedí. Medzi nimi aj tá, že pre kuchára je veľmi dôležité, aby mal vždy čisté ruky. Potom už pán Vozár odštartoval samotnú prípravu jedál a deti sa s vervou pustili do prípravy. Mali pred sebou vážnu úlohu, ktorú zvládli „na jednotku“. Pripravili rôzne lahôdky, ktoré prišli ohodnotiť samotní rodičia.

Rozžiarené očká malých kuchárov svedčili o tom, že oni boli so svojou prácou spokojní. A čo na to ich hodnotiaca porota? Čo myslíte, koľko asi bolo zlatých medailí?

Slovenčina Slovenčina English English