Medzinárodný deň detí sme oslavovali na Mudronke

Medzinárodný deň detí  sme oslavovali na Mudronke

Oslavy tohtoročného Medzinárodného dňa detí zo Základnej školy na Mudroňovej ul. V Bratislave sa začínali aktivitou, ktorú si sami pripravili žiaci tretieho ročníka spolu s pani vychovávateľkou Šimunekovou . Rozhodli sa nielen prijímať darčeky od rodičov, ale aj rodičov sami obdarovať a preto pre nich pripravili prekvapenie. Pripravili im ochutnávku rôznych zeleninových a ovocných šalátov, ktoré sú nielen dobré, ale aj zdravé. Ich pozvanie sme veľmi radi prijali. Popoludnie s nimi bolo plné úsmevov, vtipkovania, chichotu, ale aj vážnej práce.

Milo nás prekvapilo, že detí (aj keď nikde nablízku neboli ich maminky) dodržiavali hygienu, ktorá by každú prípravu jedál mala sprevádzať. Rozprávali sme sa aj o tom, prečo sú pre detí vitamíny také významné , v ktorých potravinách sa aké vitamíny nachádzajú a prečo by sme mali konzumovať menej cukru a soli. Aký veľký význam pre ich zdravie ma konzumácia ovocia a zeleniny ako zdroj vitamínov. A prečo treba sa potravinami hospodáriť. Veľmi milo sme boli prekvapení, čo všetko detičky poznali, akým široký rozsahom informácií disponovali. Všimli sme si aj to, že z rodín si doniesli veľmi veľa dobrých návykov, ktoré už majú vžité.

Pretože detí sú šantivé a chceli sme zabrániť tomu, aby si pri varení nevyskytol ani najmenší úraz ako je porezaný prštek, naši kolegovia – kuchári pán Daniel Melicherik , predseda Bratislavského klubu SZKC a pán Ivan Vozár, manažér Slovenského národného tímu kuchárov a cukrárov im pomáhali s krájaním a vysvetľovali im ako s nožom bezpečne narábať.

Deti pracovali pilne ako včeličky a pred príchodom rodičov už bola „slávnostná ochutnávková tabuľa pre rodičov“ pripravená. Vyzerala naozaj veľmi dobre. Výrobky detí si môžete prezrieť vo fotogalérií.

[fancygallery id=“6″ album=“26″]
Slovenčina Slovenčina English English