Oslávili sme Medzinárodný deň kuchárov 2016

Oslávili sme Medzinárodný deň kuchárov 2016

Medzinárodný deň kuchárov, ktorý sa oslavuje 20.10.2016 vo všetkých členských krajinách WACS Worldchefs sme oslávili s deťmi z 2. B., ich pani učiteľkou M. Franců a pani vychovávateľkou Soničkou zo Základnej školy na Mudroňovej ul. V Bratislave.

V spolupráci so spoločnosťou Nestlé Professional Slovakia a programom „Zdravé deti“ sme deti zmenili na malých šéfkuchárov – umelcov. Hovorili sme o tom, ako je dôležité aby sa zdravo stravovali, čo je pre ich zdravie dobré a čo menej dobré a prečo by mali jesť viac ovocia a zeleniny. WACS v tomto roku pri vyhlasovaní témy Dňa kuchárov 2016 vsadil na kreativitu a fantáziu deti.Ukázalo sa, že to bolo veľmi správne rozhodnutie. Členovia SZKC páni Ivan Vozár a Daniel Melicherik za účinnej pomoci študenta Hotelovej akadémie na Mikoviního ul. v Bratislave Radúza Melicherika, pomáhali deťom s prípravou surovín a palaciniek.

Deti sa nadchli a pustili sa do aranžovania špenátového šalátu s ovocím a taktiež do aranžovania u detí tak obľúbených palaciniek. Bolo milé sledovať ich zanietenie a hrdosť na svoje dielo. Nakoniec si na svojom výtvore výborne pochutili.

Akcia mala u detí veľmi dobrý ohlas a už teraz sa tešia na stretnutie o rok. My pravdupovediac sa tešíme tiež. Atmosféra akcie je zachytená vo fotogalérii.

Slovenčina Slovenčina English English