Prezident SZKC Vojto Artz si z rúk predsedu BSK J. Drobu prevzal ocenenie za rok 2022

Prezident SZKC Vojto Artz si z rúk predsedu BSK J. Drobu prevzal ocenenie za rok 2022

Divadlo P.O. Hviezdoslava v Bratislave v podvečer 29. júna 2023 dýchalo obzvlášť slávnostnou atmosférou. Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba tam pozval významné osobnosti bratislavského kraja , aby im odovzdal ocenenia. Ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja doteraz získala už vyše stovka osobností. Jubilejný 20. ročník bol plný zaujímavých mien, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj kraja a šírenie jeho dobrého mena doma i v zahraničí. Zastúpené boli rôzne umelecké oblasti života ako hudba, tanec, výtvarníctvo, animovaný film, rezbárstvo, či literárna tvorba, ale chýbať nebudú ani zdravotníctvo, školstvo či oblasť sociálnych vecí.

Z 36 nominácii na udelenie ocenení BSK bolo na ocenenie výberovou komisiou odporúčané udeliť

8 výročných cien Samuela Zocha 2022

15 Pamätných listov predsedu BSK 2022

1 titul Historická osobnosť

Sme veľmi hrdí na to, že jedným z osobnosti, ktoré si z rúk Juraja Drobu prevzali Pamätný list predsedu BSK bol ajprezident Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov Vojto Artz.

V príhovore k oceneným Juraj Droba povedal: „V Bratislavskom kraji máme veľa významných osobností a teším sa, že neustále pribúdajú. A hoci to často nie sú mediálne známe mená, o to viac si ich cením. Svojou prácou a aktivitami robia náš kraj, a vlastne aj celé Slovensko, krajším i lepším. A to častokrát úplne nezištne. Ocenenia majú hodnotu tak pre ocenených, ale aj pre nás ostatných, pretože sú inšpiráciou aj motiváciou zároveň,“

Tešíme sa z toho veľmi a srdečne blahoželáme.

Slovenčina Slovenčina English English