Slovenský zväz kuchárov a cukrárov sa zapája do pomoci utečencom pred vojnou

Slovenský zväz kuchárov a cukrárov sa zapája do pomoci utečencom pred vojnou

Utrpenie a zúfalstvo ľudí, ktorí kvôli voje, musia opustiť svoje domovy na Ukrajine vnímame všetci. Slzy a strach v očkách detí, ktoré by nemali zažívať takéto utrpenie a stres, nenechávajú na pokoji snáď nikoho. Aj Slovenský zväz kuchárov a cukrárov sa zapája do pomoci. Zisťovali sme, čo  v týchto chvíľach je v rámci pomoci  najpotrebnejšie a najžiadanejšie.

Člen Banskobystrického klubu kuchárov a cukrárov SZKC pán Jozef Hucman aj so svojimi kolegynkami z Občianskeho združenia POD KRÍDLAMI ANJELOV Mirkou Zvončekovou  a Erikou  Karovou a priateľmi  po konzultácii s koordinátorom , zástupcom primátora mesta Sobrance pánom Romanom Oklamčákom  vyhlásili zbierku potravín okamžitého zasýtenia s vysokou energetickou hodnotou a nápojov do ruky. Podarilo sa takto zabezpečiť tovar v hodnote 3000,00 Eur. Ďalšie potraviny v hodnote cca 1000,00 Eur zakúpili z príspevkov ľudí, ktorí  pre vzdialenosť prispeli finančne.

Prepraviť taký  veľký objem potravín pomohla firma BCF Banská Bystrica, ktorá bezplatne zapožičala veľkú dodávku. S prevozom a vykladaním pomohla aj dcéra pána Hucmana a Renátka Hucmanova a prednosta Poník pán Pavol Ondrejko.

Aj s ich pomocou boli  do Distribučného skladu len 14 km od hraníc odovzdané  minerálky, džúsy, sladené nápoje, ľadové čaje – všetko v balení „ do ruky“ a rôzne druhy napolitánok a keksov ( Horalky, Kávenky, Deli, Lina, Mäta, Tatranky a pod. )

Veľmi pekne im ďakujeme za túto pomoc.

Tovar bol doručený do distribučného centra z toho dôvodu, že priamo na hranici je málo miesta a preto sa tam z centra vozia vždy tie komodity, ktoré sú práve potrebné.

Veľké využitie (je tam nedostatok) tam majú teraz misky na guláš  (nie jedno rázové ),
obedáre, konzervy aj vo väčšom balení  a hotové potraviny (polotovar na zohriatie) a potraviny okamžitého zasýtenia.

Upotrebenie tam teraz nájde detská drogéria, plienky všetkých veľkostí a detské kočíky do ktorých si dieťa môže ľahnúť, to zn. NIE BUGINY,  ani „GOLFÁČE“

Potrebujú tam aj dobrovoľníkov – tých je tam tiež nedostatok a pre tých sú potrebné energetické nápoje, kávové nápoje v plechovkách.

Oblečenia tam v týchto dňoch majú prebytok.

V prípade možnosti pomoci z Vašej strany prosím kontaktujte zástupcu primátora mesta Sobraniec:

Roman Oklamčák

tel. kontakt: +421 905 845 698

Vopred ďakujeme

Slovenčina Slovenčina English English