Zdravé slepačie vajíčka máme na dosah

Zdravé slepačie vajíčka máme na dosah

Aké vajcia kupujete, jete a ktoré sú najzdravšie? Slovenské, Poľské alebo bez GMO?

Zdravé slepačie vajíčka máme na dosah.

Čoraz viac kuchárov používa na prípravu len potraviny a suroviny priamo z fariem alebo priamo od pestovateľov či chovateľov. Je to pochopiteľné, pretože zákazník si vyberá a stále pribúdajú takí, ktorí vyžadujú zdravé jedlo. No a to môže byť pripravené len z čerstvých a zdravých potravín a surovín.

K surovinám, ktoré sa v kuchyni denno – denne používajú patrí aj slepačie vajce. V našom jedálničku sa slepačie vajcia naozaj vyskytujú denne aj keď si to možno ani neuvedomujeme, pretože  priamo ich vidíme len keď sú uvarené na tvrdo, namäkko alebo na hniličku, prípadne v podobe praženice, omelety či volského oka.

shutterstock_236452465

Lenže vajcia a to buď celé alebo oddelené žĺtka a bielka sú aj nevyhnutnou prísadou mnohých ďalších pokrmov, pretože dokážu zahusťovať pokrmy a viazať i spájať ich jednotlivé zložky. Vajce má svoju výživovú hodnotu . Od prírody je miestom, kde sa vyvíja nový život a má teda všetky hlavné živiny. Je bohatým zdrojom bielkovín vitamínov a minerálnych solí, ako vitamín D, vitamín B12, folát a selén, omega 3 mastné kyseliny .Je potrebné vyzdvihnúť najmä pomerne vysoký obsah vitamínu D vo vajciach, pretože poznáme len málo potravinových zdrojov tohto vitamínu. Vaječná hmota je plnohodnotná a ľahko stráviteľná. Áno ale zdravé sú najmä vajcia pochádzajúce od nevystresovaných sliepok a bez obsahu antibiotík a rôznych chemikálii, ktoré bývajú súčasťou kŕmnych zmesí. Dôležitý je ich pôvod a čím sú nosnice kŕmené.

MÁME PRE VÁS DOBRÚ SPRÁVU
Na Slovensku vyvíja svoje podnikateľské aktivity popredný výrobca slepačích vajec spoločnosť „Babičkin dvor a.s.“ V súčasnej dobe Babičkin dvor vyprodukuje mesačne 1,2 miliónov vajec od nosníc kŕmených bez geneticky modifikovaných organizmov. „Najneskôr do roku 2020 bude 100 % výroby vajec  z tejto spoločnosti bez geneticky modifikovaných surovín. Sú prvým slovenským výrobcom vajec, ktorý sa rozhodol ísť týmto smerom.

Kontakt:
Adriana Pavlovova
Vedúca obchodného úseku
Babičkin dvor a.s.
J. Kráľa 2661, 990 01 Veľký Krtíš
e-mail: pavlovova@babickindvor.sk
Mobil.tel.: 0905 800 698

Babičkin dvor nechová nosnice vo veľkokapacitných chovoch, ale naopak v malých halách,(na vysokých podstielkach), pričom celkom prevádzkuje 38 malých chovných hál. Nosnice sú v tesnom kontakte so svojimi ošetrovateľmi a majú tak zaistený lepší zdravotný dozor a kvalitnejší život, ako ich kolegyne vo veľkokapacitných klietkových chovoch.

Vajíčka z podstielkového chovu alebo voľného výbehu sú zdravšie a vhodnejšie pre vyváženú stravu. Kvalita vajec sa následne odráža aj v pripravených jedlách.

Medzi najúspešnejšie produkty spoločnosti patria Babičkine vajcia, Slovenské vajcia, Gazdovské vajcia. Babičkin dvor prevádzkuje 8 fariem v okolí Veľkého Krtíša ( farmy Veľký Krtíš, Nenince, Príbelce, Veľké Straciny, Nová Ves, Stredné Plachtince, Divín, Uderiná). Súčasťou prevádzky sú tiež 3 vlastné výrobne krmív a moderná triediaca a baliaca linka. Ako prví na Slovensku certifikovali svoje dve výrobne kŕmnych zmesí bez geneticky modifikácií – GMO FREE.

Pre bližšie informácie si prosím stiahnite prílohy:
Tlačová správa 1
Tlačová správa 2

Slovenčina Slovenčina English English