Dajme srdce U Babičky

Dajme srdce U Babičky

Aj napriek ťažkému obdobiu, ktoré gastronómii udelila covid pandémia, kuchári a gastronómovia nezabúdajú na to, že medzi  nami  žijú ľudia , ktorí veľmi potrebujú  pomoc. Spoločnosť A – Z GASTRO s r o , Banská Bystrica, nadväzuje na sériu  úspešných projektov „ „Dajme srdce“ kde sa na benefičnej akcii ktorá bola zameraná na servírovanú večeru, zbierali príspevky pre deti ktoré potrebujú finančnú pomoc . Do  spolupráce A – Z GASTRO  teraz oslovilo aj so Slovenský zväz kuchárov a cukrárov, ktorý sa rád pridal.

Keďže v dnešnej dobe sa nemôže konať podujatie s priamym  servírovaním jedál, z dôvodu hygienických  opatrení, rozhodli  sa  vo svojej  reštaurácii „ U Babičky „ uskutočniť podobný projekt.

Pozvali šéfkuchárov zvučných mien: Vojta Artza, Karola Sklenára, Gaba Kocáka, Petra Bracha a Michala Košíka.

Každý z nich  bude dva dni  pripravovať dve z piatich obedových menu, ktoré má reštaurácia v ponuke a ktoré budú distribuované v balíčkoch.

Akcia sa bude konať pod záštitou člena Výboru  „Worldchefs without borders – kuchári bez hraníc“ Svetovej organizácie kuchárskych spoločnosti Worldchefs – WACS a zároveň prezidenta Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov Vojta Artza.

Akcia sa začína v pondelok 7. júna 2021 a končí 18. júna 2021.

Prostriedky sa budú zberať prostredníctvom  transparentného účtu Keď si objednáte menu, značná časť poputuje na transparentný účet.  Na každom balenom jedle bude QR kód prostredníctvom ktorého môžu ľudia prispievať. ľubovoľnou sumou.

No môže prispieť ktokoľvek, kto bude mať záujem. Účet je  zverejnený na stránke www.ubabicky.sk

TRANSPARENTNÝ ÚČET – SK86 0900 0000 0051 7981 4751

Kliknutím budete presmerovaný na webové stránky Slovenskej sporiteľne.

Ďalšími prostriedkami, ktoré budú určené na pomoc deťom s ťažkým údelom, budú  prostriedky vo výraznej výške, ktoré poskytne spoločnosť A-Z Gastro  s. r. o  Banská Bystrica. Taktiež všetci kuchári sa vzdajú nároku na honorár, ktorý taktiež bude poskytnutý deťom.

Peniaze sa získajú aj z dražby kuchárskych záster, na ktorých bude vytlačená fotka šéfkuchárov a pri každej fotke aj vlastnoručný podpis každého zúčastneného kuchára

Veľmi potešujúce je, že každá spoločnosť alebo osoba, ktorá prispeje  pri tvorbe projektu či už materiálne, marketingovo, alebo pracovne,  sa vzdá nároku na honorár alebo nejakú inú odplatu  Takže toto podujatie zvýrazni aj  skutočnosť, že  ešte stále sú  medzi nami ľudia, ktorí majú veľké srdce a chcú pomáhať

Podujatie bude masívne podporované  na sociálnych sieťach na  fun page organnizátora   a tiež funpage ich  partnerov, akciu taktiež  podporí Milan „Junior“ Zimnýkoval a tiež Robo Papp ktorí natočia video vyzývajúce  na podporu dobrej veci. A  tiež to budú promovať cez sociálne siete.  Ďakujeme

Pomoc bude poskytnutá:

  • 15 ročnej Pavlínke, ktorej život sa po ťažkej autonehode a veľmi závažnej diagnóze, difúzne axonálne poranenie mozgu,  obrátil naruby.  Prekonala 14 ťažkých operácií a k návratu do lepšieho života jej môžu pomôcť dlhé rehabilitačné cvičenia, ktoré sú  však pre rodinu finančne veľmi náročné. Projekt môže pomôcť, aby z  Pavlínky bolo opäť usmievavé veselé dievča.
  • Malému Maťkovi, ktorý má  má 3 roky  a od narodenia ho sprevádzajú rôzne ťažké diagnózy. Ale je to bojovník, ktorý sa nebojí popasovať s takými diagnózami ako sú detská mozgová obrna, spastická diparéza, Prekonal aj sepsu, bronchopulmonálnu dyspláziu, retinopatiu nedonosených, nekrotizujúcu enterokolitídu, trombózu, zápal pľúc a ďalšie. Maťko už sám sedká a štvornožkuje , teraz sa učí samostatne chodiť, avšak má problém s rovnováhou.

Veľmi mu  pomáhajú   intenzívne rehabilitačné pobyty v Piešťanoch a neurorehabilitačné pobyty v Ostrave,  no sú veľmi finančne náročné. Radi by sme ho podporili aby sa mu splnil sen, aby ho začali poslúchať nožičky, aby bez pomoci mohol chodiť , sám sa o seba postarať a tešiť z obyčajných a pritom tak vzácnych vecí…

Ďakujeme za každú pomoc

Viac informácii ako aj týždenné menu nájdete pod linkom: https://www.ubabicky.sk

Slovenčina Slovenčina English English