FOOD FESTIVAL 2018 – Kuchári opäť otvorili srdce deťom s poškodeným zdravím

FOOD FESTIVAL 2018 – Kuchári opäť otvorili srdce deťom s poškodeným zdravím

Koniec mája  bratislavskom hrade opäť patril kuchárom a gurmánom . Už po ôsmy krát sa tu konala obľúbená gastronomická akcia „Slovak Food Festival 2018“. Na Hrade sa zišli aj gastronómovia aj gurmáni. Hlavne sa tu však stretli ľudia s dobrým srdcom a ochotou pomôcť tým, ku  ktorým osud bol menej priaznivý.

Te, kto Slovak Food Festival navštevuje pravidelnejšie vie, že známy slovenský šéfkuchár Vojto Artz je odborným garantom tohto festivalu už od jeho začiatkov . Je autorom aj organizátorom „COOKING SHOW Vojta Artza“, ktorá prebieha pravidelne ako súčasť tohto festivalu. No tentokrát sa po prvý krát predstavil aj ako novozvolený prezident Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov , ktorý je zároveň aj ambasádorom Svetovej asociácie kuchárskych spolkov – WACS Worldchefs a jeho charitatívnej zložky – Worldchefs Withouth Borders (Kuchári bez hraníc) na Slovensku.. V rámci svojej Cooking Show, ktorú aj v tomto roku  poňal doslova charitatívne,  na hlavnom pódiu v centre festivalu ,privítal viaceré osobnosti nielen kuchárskeho sveta, ale aj osobnosti slovenského showbiznisu. Jedlá a dezerty , pripravené na pódiu sa hneď po príprave dražili a premenili sa tak na prostriedky podporujúce dobrú vec – zlepšenie životných podmienok detí s kardiovaskulárnymi problémami prostredníctvom Nadácie detského kardiocentra Bratislava a Nadácie Markíza . Vojto si na pódium počas troch dní dvoch dní pozýval zaujímavých hostí, ktorí predviedli tradičné aj netradičné kuchárske show. Dobrú vec prišli podporiť členovia Slovenského národného juniorského tímu kuchárov a cukrárov , ktorí sa pripravujú na svetovú súťaž World Culinary CUP 2018 v Luxemburgu, šéfkuchári Michal Konrád, Maroš Mrenica,  Daniel Hrivnák, Tomáš Pikáli ,Daniel Širota, Vlado Lokšík, Oskar Klanert. Na pódiu svoju šikovnosť predviedli aj známe tváre   z televízneho seriálu Moja mama varí lepšie ako tvoja –  moderátor Junioa team kuchárov  Ivan Rusina a Fero Sedlák. Zručný boli aj , Marek Kadlečík s Big Tunashowkuchársky team“ zo seriálu TV Markíza „Kuchyňa“ „.“ , Čerešničkou na torte Cooking Show bol známy a na Slovensku obľúbený šéfkuchár Róbert Sklenář, člen Pražskej pobočky Asociácie kuchárov a cukrárov ČR, ktorý je  u našich západných susedov známy aj z vlastnej televíznej show „Škola vařeníRóbertem Sklenářem“. Jeho jedlá mali u divákov veľmi veľký úspech a  výrazne podporili charitatívny zámer akcie. Úspech zožal aj moderátor súťaže TV Markíza  „Dobre vedieť“ Rasťo Sokol tentokrát   so súťažným tímom zloženým  zo známych tvarí televíznej obrazovky. Nechýbal ani detský workshop „Vojto a Tinka varia s deťmi, pri ktorom malí kuchári mali úžasnú podporu divákov.

Im všetkým , ako aj obetavému Lukášovi Guzmanovi, ktorý po celé tri dni po boku Vojta Artza pomáhal nielen s varením, ale aj  vytvárať dobrú a priateľskú atmosféru. Naša veľká vďaka patrí   aj dobrovoľníkom pomáhajúcim v nadačnom stane ale najmä všetkým tým neznámym, ktorí prispeli na podporu dobrej veci a zakupovali si jedlo, čím finančne prispeli na dobrú vec. Všetci sa zaslúžili o to, že sa vyzbierala pekná suma vo výške 700,00 Eur. Výťažok troch   dní poputuje na kontá Nadácie Detskej kardiológie v Bratislave. a Nadácie Makíza.  Tešíme sa, že sa nám tak spoločne podarí aspoň trocha uľahčiť život detí s ťažším údelom.

Slovenčina Slovenčina English English