Manuály pre „gastro“ sektor a prevádzkovateľov obchodov a služieb

Manuály pre „gastro“ sektor a prevádzkovateľov obchodov a služieb

Epidemiologická situácia sa na Slovensku zhoršuje. Vzhľadom na nárast nových pozitívnych prípadov sa od pondelka 20. septembra 2021 upravuje farba okresov. Na základe toho sa v okresoch upravujú aj jednotlivé protiepidemické opatrenia.

Úrad verejného zdravotníctva SR vypracoval pre prevádzkovateľov obchodov a služieb praktickú pomôcku: dva prehľadné manuály, ktoré predstavujú a vysvetľujú protiepidemické opatrenia súvisiace s aktualizovaným COVID Automatom.

Jeden je zameraný na prevádzkovateľov v oblasti „gastro“ sektoru, druhý zas cieli na prevádzkovateľov rôznych obchodov či služieb.

V manuáloch prevádzkovatelia nájdu odpovede na najčastejšie otázky o režimoch a kapacitných limitoch, v ktorých môžu fungovať ich podniky, služby či predajne. Nájdu v nich aj informácie o tom, ako zákazníka informovať o režime v prevádzke a ako sa má uskutočňovať kontrola dokladov zákazníkov.

Prevádzkovatelia v manuáloch nájdu aj informácie k používaniu aplikácie OverPass: https://slovenskoit.sk/overpass/

Aplikáciu je možné sťahovať si do času, kým nebude prístupná už aj cez aplikačný obchod Google Play.

Aplikácia je určená pre prevádzkovateľov či organizátorov hromadných podujatí a uľahčí kontrolu platnosti dokumentov o imunitnom statuse zákazníka. V manuáloch sú zahrnuté aj odpovede na základné otázky o fungovaní a používateľskej podpore pre OverPass.

Manuál pre gastrosektor – TU. 

Manuála pre obchody a služby – TU.

Slovenčina Slovenčina English English