Medzinárodný deň kuchárov 2015 sme oslávili s deťmi

Medzinárodný deň kuchárov 2015 sme oslávili s deťmi

Každý rok 20. októbra Svetová asociácia kuchárskych zväzov a asociácií – WACS a jej členovia oslavujú Medzinárodný deň kuchárov.

Tento významný deň ide ruka v ruke s témou roka, propagáciou kuchárskej a cukrárskej profesie, vyjadrením hrdosti na povolanie kuchára a cukrára. Ani tento rok nie je výnimkou. Oslavovalo sa po celom svete. Pre tento rok WACS vyhlásil tému osláv „Zdravé deti – zdravá budúcnosť“.

K oslavám sa pridal aj Slovenský zväz kuchárov a cukrárov a náš generálny partner – spoločnosť METRO Cash& Carry s r o Slovensko . Generálna tajomníčka SZKC Ing. Zuzana Dúžeková, predseda Bratislavského klubu SZKC Daniel Melicherik, členovia bratislavského klubu Ivan Vozár a Tomáš Žák a zástupca METRO Ing. Filip Glova sa stretli s deťmi, porozprávali sa s nimi o tom, ako je dôležité, aby sa správne a zdravo stravovali.

Aký veľký význam pre ich zdravie ma konzumácia ovocia a zeleniny ako zdroj vitamínov. Pre túto príležitosť sme vybrali u nás už pomerne dosť známe ovocie – AVOKÁDO. Spolu s deťmi kuchári pripravovali „malé pohostenie „ pozostávajúce z avokádovej nátierky a zeleninovo-ovocného šalátu, v ktorom taktiež použili avokádo. Receptúry boli zostavené tak, aby to zvládli aj deti s malou výpomocou dospelých. Deti sa kuchárčením až prekvapujúco nadchli a na chvíľku sa zmenili na nadšených kuchárov a kuchárky. Výsledok spoločného snaženia ponúkli na degustáciu aj svojim učiteľom.

Na záver stretnutia kuchári deťom venovali receptúry oboch pripravovaných jedál aj s informáciami o pozitívnom vplyve avokáda na zdravie. A nielen to, spoločnosť METRO im venovala avokádo, aby svoju šikovnosť mohli predviesť aj doma rodičom. Na oplátku deti kuchárom venovali svoje kresbičky, ktoré vyhotovili počas stretnutia. Na kresbičkách boli ako inak – samozrejme kuchári a METRO. Bolo to veľmi milé stretnutie, ktoré viedlo k prísľubu kuchárov, že budú medzi deti chodiť pravidelne . Radi tento sľub budeme napĺňať skutkami. Za podporu a pomoc pri zorganizovaní osláv Medzinárodného dňa kuchárov v Bratislave ďakujeme generálnemu partnerovi SZKC – spoločnosti METRO Cash& Carry s r o Slovensko.

Slovenčina Slovenčina English English