Predstavujeme nového partnera SZKC – českú spoločnosť Koření od Davídka s. r. o na FB profilu Davídkovo koření Slovakia

Predstavujeme nového partnera SZKC –  českú spoločnosť  Koření od Davídka s. r. o na FB profilu Davídkovo koření Slovakia

Predstavujeme nového partnera SZKC –

českú spoločnosť  Koření od Davídka s. r. o na FB profilu Davídkovo koření Slovakia

Veľmi radi oznamujeme, že od 28. marca 2023 máme nového partnera, s ktorým sme sa dohodli na obojstrannej podpore a spolupráci.

Viete ako to chodí, s niekým sa stretnete, porozprávate, vymeníte si vizitky a sľúbite si, že sa určite k rozhovoru ešte vrátite. Druhý prípad je, že sa stretnete, tiež si vymeníte vizitky, ale pri rozhovore preskočí tá povestná „iskra“ a vy zrazu máte pocit, že sa poznáte veľmi dlho, že na veľa veci zdieľate úplne rovnaký názor, že veľa vecí by ste možno mohli spolu zvládnuť lepšie, ľahšie. Nesľúbite si, že sa k rozhovoru ešte vrátite. Vy sa hneď dohodnete na spolupráci. A toto presne sa stalo pri stretnutí prezidenta Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov s tvorcom známej českej značky Davídkovo koření . Slovo dalo slovo a dnes sú z nás partneri. Radi by sme Vám nášho nového partnera predstavili bližšie, a preto sme ich požiadali, aby o sebe niečo prezradili oni sami.

A tak teda pán Dávid Jurásek & Davídku, máte slovo.

„Sme tak trochu iní koreňári. Rodinná firma, banda mladých ľudí, ktorá sa venuje niekoľko tisíc rokov starému remeslu v novom poňatí. Viac ako 13 rokov skúsenosti s miešaním vlastných zmesí, ktorých už je viac ako 90, a to úplne bez soli a glutamanu. Zmesi máme na všetky svetové kuchyne, pre klasické aj moderné varenie, pre malých i veľkých, vegánov i mäsožrútov. K tomu sa zameriavame aj na jednodruhové korenie z celého sveta. Aktuálne u nás nájdete 80 druhov v mletej aj nemletej forme.

Všetko, čo sa dá vypestovať u nás, nakupujeme od českých a slovenských pestovateľov. Zvyšok sa nakupuje priamo na holandskej burze, kam sa dováža exotické korenie z Ázie, Južnej Ameriky a Afriky. Všetko potom vyrábame a miešame u nás, takže sa snažíme o maximálnu lokálnosť.

Už viac ako 10 rokov predávame bezobalovo. V predajniach z keramických dóz, na trhoch z látkových vrecúšok. Korenie miešame raz za mesiac, takže je vždy čerstvé. Naše korenie je teda bez soli, glutamanu, GMO a prirodzene bez lepku. A hlavne – všetko robíme s láskou a nadšením pre vec – a to nie je ani klišé, ani marketingový „ kec“

Naše korenie dodávame do všetkých typov reštaurácií a im podobných podnikov – od fine diningu cez klasické české, slovenské, ázijské, mexické a ďalšie typy reštaurácií až po bistra, cukrárne či kaviarne.

Sme najvyhľadávanejším a najpredávanejším korením pre deti v Česku aj na Slovensku. Špeciálne pre deti sme namiešali hneď niekoľko koreniacich zmesí, ktoré si obľúbia všetky vekové kategórie. Davídkovo koření je ideálnym riešením, ako povzniesť jedlá v školských jedálňach. Či už sa jedná o škôlky, základné, stredné alebo vysoké školy, deti si jedlá s vôňou nášho korenia zamilujú.

Okrem školských jedální a reštauračných zariadení dodávame korenie aj výrobcom v gastronómii. Ste pekári, cukrári, syrári, špecializujete sa na mäso a údenie, vyrábate domáce cestoviny? Sme si istí, že si u nás vyberiete! Máme totiž korenie na všetko. Tiež môžeme vymyslieť a namiešať koreniacu zmes priamo pre vás, na mieru. Radi vám poradíme s výberom a využitím korenia.

Všetko o nás sa dozviete na www.davidkovokoreni.sk

Slovenčina Slovenčina English English