RTVS pripravuje novú show PEČIE CELÉ SLOVENSKO

RTVS pripravuje novú show PEČIE CELÉ SLOVENSKO

RTVS pripravuje novú show  „PEČIE CELÉ SLOVENSKO“, v ktorej svoje pekárske a cukrárske umenie predstaví tucet amatérskych pekárok a pekárov.

Celosvetovo obľúbená show si získala srdcia divákov vo viac ako 30 krajinách sveta a v roku 2019 si svoje sily v súťaži zmerali aj amatérski pekári a cukrári v Českej republike, kde si finále nenechalo ujsť viac ako 1,7 milióna divákov. Slovenskú verziu populárnej šou bude režírovať Jeffo Minařík.

Moderátormi súťaže bude dvojica Juraj Bača a Milan „Junior“ Zimnýkoval. Tí sú o úspechu novej show presvedčení a veria, že táto show sa pre Slovákov stane srdcovkou, pretože pečenie  a sladké i slané dobroty milujeme

Dôležitú úlohu v celej šou zohrá dvojica porotkýň, ktoré sa pečeniu venujú profesionálne a budú hodnotiť zručnosti súťažiacich aj ich upečené dobroty Zručnosti súťažiacich budú hodnotiť profesionálne cukrárky Petra Tóthová Jozefína Zaukolcová, ktorá je zároveň aj  predsedníčkou Klubu cukrárov SZKC.

„Som rada, že budeme môcť prostredníctvom šou Pečie celé Slovensko predstaviť profesiu cukrára a pekára, ktorá je krásna, má svoju históriu a tradície. A zároveň je náučná a ukážeme ľudom veľa krásneho sladkého aj slaného umenia prostredníctvom šikovných amatérskych cukrárov a pekárov,“ neskrýva nadšenie Jozefína Zaukolcová.

„To, že šou má za cieľ ukázať slovenské tradície spojené s pečením, ale zároveň ukázať ľuďom aj nové cukrárske prvky potvrdzuje aj Petra Tóthová : „Budem sa snažiť, aby sa ľudia dozvedeli ako je to na Slovensku s dezertami, aké sú naše tradície a aké sú naše korene, naše chute a samozrejme aj ukázať Slovákom, že za hranicami svet nekončí a všetko sa to dá zmiešať do jedného super koláča.“

Diváci sa už teraz môžu tešiť.  RTVS prinesie šou Pečie celé Slovensko v slovenskej premiére na obrazovky „Jednotky“  na jeseň tohto roka.

Pôjde o 10 súťažných epizód, ako aj o vianočný a celebritný špeciál.  RTVS chce prostredníctvom šou Pečie celá Slovensko divákom nielen predstaviť slovenskú tradíciu v pečení a cukrárstve, ale zároveň pomôcť amatérom preraziť a stať sa profesionálmi.

Slovenčina Slovenčina English English