Už po deviaty krát vyšli kuchári na bratislavské Hlavné námestie

Už po deviaty krát vyšli kuchári na bratislavské Hlavné námestie

Už po deviaty krát vyšli kuchári na bratislavské Hlavné námestie, aby oslávili sviatok svojho patróna Sv. Vavrinca. Opäť rozjasnili a rozvoňali centrum hlavného mesta neskutočne príťažlivými vôňami. V sobotu 15. augusta 2015 totiž Bratislavský klub kuchárov a cukrárov SZKC tentokrát pod taktovkou nového predsedu Daniela Melicherika, v spolupráci s Magistrátom Hl. mesta SR Bratislavy a Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom opäť organizoval oslavu venovanú svojmu patrónovi Sv. Vavrincovi.

DSCF6930

Sv. Vavrinec si tento krát na svojej oslave dal naozaj záležať a zabezpečil prekrásne letné počasie. Kuchári – členovia Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov, členovia Klubu cukrárov SZKC z Púchova aj Košického klubu kuchárov a cukrárov, ktorí prišli s ponukou okrem iného domácich makových šúľancov s lahodnou malinovou omáčkou a partnerské organizácie SZKC aj napriek tropickému počasiu dôstojne oslávili sviatok patróna.

DSCF6942

kuchári ponúkali typické slovenské strapačky s kyslou kapustou a opraženou údenou slaninkou, zeleninové rolády, kotlíkový guľáš, kuracie a bravčové mäso upravené na viacero spôsobov,. Okrem kuchárov a cukrárov zo SZKC na oslave sa aktívne zúčastnili partnerské organizácie SZKC. V ponuke partnerských spoločností Bidvest Slovakia s. r. o a Bonduelle Food Service, ktorých prezentační kuchári túto slávnosť už po 9 rokov verne sprevádzajú, bol údený pstruh v lokši plnenej špenátom, na zeleninovom lôžku mimoriadne zaujal návštevníkov – degustátorov. Prezentovali taktiež zeleninu konzervovanú novým spôsobom vapeur – spracované na pare. Úspech z minulých rokov si zopakovali „sladké potešenia“ z produkcie AZ Agentúry Púchov, na ktorých výrobu bola použitá  belgická čokoláda Gerardin. Dá sa povedať, že krehké makrónky spoločnosť ZEUS – BRAUN s.r.o Bratislava zožali zaslúženú slávu. K príjemnému stolovaniu patrí aj pekne prestretý stôl. Ako na to, prezradila spoločnosť Belistar Bratislava , ktorá okrem tejto komodity ponúkala aj produkty zdravej výživy, okrem iného kávu s pridaním huby Ganoderma, ktorá pomáha odkysľovať organizmus a rôzne ďalšie. Nováčikom na „Oslave“ bola spoločnosť ZEPTER Medical. , ktorej  ponuka bola zameraná na zdravie a prístroje bioptron, ktoré zdravie pomáhajú udržať, ale aj na pomocníkov do kuchyne určených na varenie , ako sú mixery, šľahače ale aj vakuove nádoby na uchovávanie a predlžovanie čerstvosti surovín a potravín..

DSCF6935

Smäd návštevníkov okrem pomáhali zaháňať vína z produkcie spoločnosti Víno Matyšák Pezinok. Všetci mali naozaj plné ruky práce, aby uspokojili chute prítomných návštevníkov.
Návštevnosť akcie, ktorá sa koná na voľnom priestore a „ pod holým nebom“ veľmi ovplyvňuje počasie. Musíme konštatovať, že návštevnosť tohto roku bola o niečo nižšia ako po minulé roky, čo paradoxne bolo spôsobené veľmi pekným, slnečným až tropickým počasím a dennou teplotou pohybujúcou sa okolo 38°C. Aj napriek prekrásnemu počasiu, lákajúcemu hlavne k vodným plochám a bazénom sa Hlavné námestie hemžilo návštevníkmi. Boli medzi nimi nielen bratislavčania, ale aj návštevníci zo Slovenska a zahraniční turisti. Prišla laická ale aj odborná verejnosť .Na početnosť návštevníkov sa nemožno sťažovať.

DSCF6938

Určiť ich presný počet vzhľadom na charakter akcie , konanej na voľnom priestranstve a pod „holým nebom“ nie je možné, Dá sa len dedukovať z počtu podaných jedál, nápojov a pod. V tomto roku bolo podaných viac ako 1000 porcií jedál. K tomu ešte produkty spolupracujúcich spoločností a partnerov. Oslavu Sv. Vavrinca 2015 teda možno považovať za veľmi úspešnú akciu SZKC . Pre návštevníkov máme ešte jednu dobrú správu. Ak Vám produkty chutili a opomenuli ste si poznačiť kontakty, neváhajte navštíviť web stránku, kde nájdete priame linky na takmer všetkých zúčastnených dodávateľov.

Partnerom a spoluorganizátorom ďakujeme a dúfame v ich podporu aj do budúcnosti a už teraz sa tešíme na návštevníkov „Osláv Sv. Vavrinca 2016“.

[fancygallery id=“4″ album=“17″]
Slovenčina Slovenčina English English