7. ročník súťaže O najkrajšiu tortu Slovenska skončil veľmi úspešne

7. ročník súťaže O najkrajšiu tortu Slovenska skončil veľmi úspešne

Torta je kráľovnou každej slávnostnej tabule všetkých výnimočných udalostí, ako sú narodeniny, krstiny, svadby, promócie či výročia. V Kultúrnom dome v Púchove dňa 6. októbra ich kraľovalo hneď 25 a priniesli ich šikovní cukrári z celého Slovenska. Konal sa tu už 7. ročník súťaže O najkrajšiu tortu Slovenska, ktorú vyhlasuje Klub cukrárov SZKC pod záštitou Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Púchove.

Na tejto súťaži mohli návštevníci obdivovať precíznu ručnú prácu talentovaných cukrárov, ktorí vytvorili skutočné umelecké diela. Predviedli svoju nekonečnú vynaliezavosť, nové postupy zdobenia či umelecké techniky, predstavili netradičné torty, ktoré zdobili sladké kvety, také verné živým, až máte chuť si privoňať, alebo čipky, ktorých jemnosť by ste chceli vyskúšať. Unikátnym prevedením s dôrazom na detail prítomných očarili luxusné plesové lodičky, ale i turistické baganče, veselý pník so šťavnatými jabĺčkami a usmiatymi ježkami, tigrík pijúci z jazierka, v ktorom sa odráža jeho tvár ako v zrkadle, malá srnka, ale i svadobná torta v štýle Great Gatsby… všetky boli výsledkom fantázie a kreativity cukrárov a ich šikovných rúk, ktoré hodiny pracovali na týchto nádherných cukrárenských skvostoch.

Profesionálni i amatérski cukrári súťažili v 4 kategóriách a ich torty hodnotila komisia certifikovaných porotcov, členov SZKC, ktorej predsedal Michal Baniar, šéfcukrár Gerardin chocolate de luxe, člen výkonného výboru SZKC. Vybrať tých najlepších nebolo ľahké, hodnotili sa použité ingrediencie, zručnosť, sanitácia, pracovné návyky, využitie servisu, vôňa, chuť, prezentácia a inovácia. Súťažiaci boli podľa počtu pridelených bodov zaradení do hodnotiacich pásiem – zlaté, strieborné a bronzové. Absolútnym víťazom súťaže o najkrajšiu tortu Slovenska 2016 sa stala Alena Fedorová z Ladiec.

K3. - 1. miesto, (č. 23) život v lese, najdúšik - absolútny viťaz

K3. – 1. miesto, (č. 23) život v lese, najdúšik – absolútny viťaz

Príloha na stiahnutie: Výsledky súťaže

Chceme vyjadriť veľké poďakovanie všetkým sponzorom a partnerom, ktorí nám vyšli v ústrety a podporili túto súťaž:
Metro, generálny partner SZKC
Gastro – revue gastronómie a cestovného ruchu Bratislava, mediálny partner

Zeus s.r.o., Nám. SNP 13, Bratislava
Tescoma s.r.o. Púchov
T- fornax s.r.o Dubnica nad Váhom Ivona Barnošáková
Gerardin chocolate de luxe
Schef Works – Viktor Valach
JTF – partnership – Lednické Rovne
Zelandia s.r.o. Košice
Carla , spol.s.r.o. Košice
Zeleninari sk, Bratislava
Palma a.s. Bratislava
Seba group, s.r.o. Martin
Dr. Oetker, Bratislava
Impulz press – spravodajský portál, internetová televízia
Sladké školenia – Helena Šedíková
Víno Matyšák Pezinok
Rona a.s. – Lednické Rovne
Vydavatel.sk Martin
Bell, reklamná agentúra Púchov
Divadlo- dom kultúry Púchov
Stredná odborná škola obchodu a služieb Púchov

Slovenčina Slovenčina English English