Členovia Tatranského klubu a ich partneri rozjasnili deň chorým detičkám

Členovia Tatranského klubu a ich partneri rozjasnili deň chorým detičkám

Vôňa palaciniek sa šírila   onkologickým oddelením Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici . Dvaja členovia Tatranského klubu SZKC , kuchári Karol Sklenár a Peter Bracho,spríjemnili a rozjasnili hospitalizovaným detičkám deň.  Urobili si spolu palacinkové popoludnie.Presnejšie  kuchári pripravili pre deti nevšedný kulinársky zážitok.  V kuchárskom oblečení zavítali na návštevu detskej onkológie

Pripravili palacinky s lekvárom, nutelou, ovocným šalátom, aj so šľahačkou,  každý si mohol vybrať podľa chuti.  Dokonca aj na slano boli pripravené pre tých, ktorí sladké teraz nemôžu. Všetko podľa individuálnych požiadaviek detí, samozrejme pri dodržaní diétnych pravidiel. Peter a Karol sa chopili svojho remesla a naservírovali porciu každému podľa chuti.

Palaciniek mali pripravených dosť pre všetkých, takže si pochutnali aj rodičia a personál oddelenia. Kto chcel, mohol si dať aj dupľu. Kuchári priniesli aj ovocie – hrušky,  jahody, jablká, banány, hrozno, a nezabudli ani na darčeky pre deti v podobe omaľovánok, farbičiek a bublifukov.

Poďakovanie za pomocpri prípave takejto krásnej akcie patrí aj spoločnostiam  A-Z Gastro  Banská Bystrica , Lunys, s.r.o. ovocie a zelenina, tiež aj Dávidovi Bačovi, ktorý kuchárom asistoval na oddelení.  

Pre vzácnu návštevu  deti pripravili malý darček, ako spomienku a  po odovzdala ich kuchárom aj s poďakovaním za skvelé popoludnie, ktorým spestrili deťom čas na oddelení.  A možno to nebola posledná návšteva, pretože okrem palaciniek sa na záver skloňovali aj halušky. Vraj ich deti veeeeľmi ľúbia….

Všetkým, ktorí sa na príprave palacinkového popoludnia zúčatnili, srdečne ďakujeme.

Slovenčina Slovenčina English English