Staň sa členom SZKC využívaj všetky výhody členstva! Zľavy na nákup zariadení, špeciálne ponuky, akcie, prednášky, semináre, školenia a iné.

Kuchári a cukrári hosťami televíznej relácie Záhady tela

Kuchári a cukrári hosťami  televíznej relácie Záhady tela

Ani v súčasnom náročnom období nemožno zabúdať na rozptýlenie a zábavu.  K  zábavným a obľúbeným programom, ktoré vysiela  televízna stanica RTVS patria “ Záhady tela ”  ( zábavný kvíz o zdraví, ktorý obsahuje množstvo informácií, faktov a prekvapivých mýtov z mnohých oblastí) , s moderátorom Mariánom Miezgom.

Do jednej časti  relácie  si ako hosťa pozval prezidenta Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov Vojta Artza.

Podporiť ho prišli kolegovia a budúci kolegovia. V hľadisku sa zišlo 25  budúcich  kuchárov a cukrárov , ktorí sa na svoje povolanie pripravujú v  Hotelovej akadémii na Mikovíniho ul. 1 v Bratislave, SOŠ  obchodu a služieb Púchov a SOŠ podnikania v remeslách a službách Senica. Prišli v sprievode svojich  majstrov odbornej výchovy. Nechýbali zástupcovia Centrály SZKC  Ing. Zuzana DúžekováIvan Vozár.

Farby gastronómov obhajoval tím : Vojto Artz a známa a obľúbená česká herečka pani Jiřina Bohdalová, ktorá je známa aj svojou vášňou pre gastronómiu. Veľmi rada varí a je autorkou viacerých kuchárskych kníh.

Na druhej strane proti “gastronómom”  do boja nastúpil  tím “ hokejistov ” Marián Gáborik,  známy hokejista a s ním  známy český herec Martin Dejdar, v hľadisku sprevádzaní mladými hokejistami.

Kvízové otázky boli  veľmi  dobre premyslené až “ mazané ” a  trafiť správnu odpoveď pri niektorých chytákoch, veru nebolo nijako ľahké. Atmosféra v štúdiu bola úžasná, veselá a vtipná. Výkony súťažiacich boli veľmi často sprevádzané  potleskom a žičlivým smiechom hľadiska. Všetci súťažiaci a fandovia oboch súťažiach tímov   si to naozaj užívali. Ďakujeme kolektívom všetkých zúčastnených škôl za podporu nielen prezidenta SZKC, ale aj  gastronómie, ktorá si to určite zaslúži.

Pridaj komentár

Slovenčina Slovenčina English English