Kuchári a cukrári hosťami televíznej relácie Záhady tela

Kuchári a cukrári hosťami  televíznej relácie Záhady tela

Ani v súčasnom náročnom období nemožno zabúdať na rozptýlenie a zábavu.  K  zábavným a obľúbeným programom, ktoré vysiela  televízna stanica RTVS patria “ Záhady tela ”  ( zábavný kvíz o zdraví, ktorý obsahuje množstvo informácií, faktov a prekvapivých mýtov z mnohých oblastí) , s moderátorom Mariánom Miezgom.

Do jednej časti  relácie  si ako hosťa pozval prezidenta Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov Vojta Artza.

Podporiť ho prišli kolegovia a budúci kolegovia. V hľadisku sa zišlo 25  budúcich  kuchárov a cukrárov , ktorí sa na svoje povolanie pripravujú v  Hotelovej akadémii na Mikovíniho ul. 1 v Bratislave, SOŠ  obchodu a služieb Púchov a SOŠ podnikania v remeslách a službách Senica. Prišli v sprievode svojich  majstrov odbornej výchovy. Nechýbali zástupcovia Centrály SZKC  Ing. Zuzana DúžekováIvan Vozár.

Farby gastronómov obhajoval tím : Vojto Artz a známa a obľúbená česká herečka pani Jiřina Bohdalová, ktorá je známa aj svojou vášňou pre gastronómiu. Veľmi rada varí a je autorkou viacerých kuchárskych kníh.

Na druhej strane proti “gastronómom”  do boja nastúpil  tím “ hokejistov ” Marián Gáborik,  známy hokejista a s ním  známy český herec Martin Dejdar, v hľadisku sprevádzaní mladými hokejistami.

Kvízové otázky boli  veľmi  dobre premyslené až “ mazané ” a  trafiť správnu odpoveď pri niektorých chytákoch, veru nebolo nijako ľahké. Atmosféra v štúdiu bola úžasná, veselá a vtipná. Výkony súťažiacich boli veľmi často sprevádzané  potleskom a žičlivým smiechom hľadiska. Všetci súťažiaci a fandovia oboch súťažiach tímov   si to naozaj užívali. Ďakujeme kolektívom všetkých zúčastnených škôl za podporu nielen prezidenta SZKC, ale aj  gastronómie, ktorá si to určite zaslúži.

Slovenčina Slovenčina English English