Kuchári opäť otvorili srdce deťom s poškodeným zdravím

Kuchári opäť otvorili srdce deťom s poškodeným zdravím

Aj keď počasie v sobotu 18.júla 2020  nebolo práve najprajnejšie a zrána vytrvalo pršalo, nezabránilo to organizátorom,  na čele s Mariánom Lunterom , uskutočniť podujatie s krásnou myšlienkou – podporiť deti  s onkologickým alebo iným vážnym zdravotným problémom prostredníctvom Občianskeho združenia SVETIELKO NÁDEJE.

Ako pribúdali hodiny, tak sa zlepšovalo aj počasie a na hokejbalovom ihrisku v Sásovej sa zišlo  približne 300 divákov, ktorí prišli podporiť benefičný hokejbalový zápas. Pozreli  si zápas juniorov Banskobystrickej hokejbalovej únie aj ligový duel medzi Sokolom Sásová a One Taxi Banská Bystrica, ďalej meranie síl tretiakov a štvrtákov hokejového HC’05. Vyvrcholením podujatia bol benefičný zápas  Lunter  Teamu a výberu hokejbalistov Banská Bystrica, ktorí odohrali benefičný zápas na pomoc deťom podporovaným OZ Svetielko nádeje. O niekoľko dní neskôr prebehla aj dražba dresov účastníkov Celý výťažok z akcie  poputoval  na podporu detí zo Svetielka nádeje.

Aj Členovia Banskobystrického klubu SZKC a spoločnosť A-Z GASTRO s r o  Banská Bystrica prispeli na dobrú vec – pomoc deťom s vážnym zdravotným problémom

Dobrovoľný príspevok návštevníkom zahŕňal  aj guláš a občerstvenie, ktoré sponzorsky pripravili a poskytli členovia Banskobystrického klubu SZKC v spolupráci so spoločnosťou AZ GASTRO s. r. o Banská Bystrica. Ďakujeme našim členom a sme na nich pyšní,  že aj v týchto nevľúdnych a ťažkých časoch nezištne myslia  na tých, ktorí bojujú s ťažkými zdravotnými problémami. Tešíme sa, že sa im tak spoločne podarí aspoň trocha uľahčiť život detí s ťažším údelom.

Všetkým, ktorí sa na príprave popoludnia zúčastnili ešte ráz srdečne ďakujeme.

Slovenčina Slovenčina English English