Oslava kuchárskeho umenia vo veľkom štýle

Oslava kuchárskeho umenia vo veľkom štýle

V dňoch 30. a 31. mája 2017 sa v Kongres Wellness & Spa Resort Hotel SITNO**** Vyhne, konalo „ 2. METRO HORECA SYMPÓZIUM ŠÉFKUCHÁROV A HOTELIEROV A METRO VÍNO ROKA“.

Oproti minulému ročníku, ktorý bol určený pre hotelierov a reštauratérov, za veľmi ústretové od organizátora tohto podujatia, generálneho partnera SZKC – spoločnosti METRO Cash & Carry s.r.o Slovakia, považujeme vyhradenie jedného dňa špeciálne určeného pre kuchárov.

V rámci KULINÁRSKEHO DŇA 30. mája 2017 sa konali prezentácie a kulinárske show slovenskej kuchárskej špičky.

Svoje umenie predviedli:
Vojto Artz, šéfkuchár METRO Cash&Carry Slovakia
Ambasádor WACS – Worldchefs Without Borders na Slovensku

Braňo Križan, šéfkuchár Hotela Matyšák*** Bratislava
prezident SZKC a kapitán Slovenského národného tímu kuchárov a cukrárov

Gabo Kocák, šéfkuchár hotela Lomnica**** Vysoké Tatry
člen Slovenského národného tímu kuchárov a cukrárov

Michal Konrád, šéfkuchár reštaurácie Fou Zoo, Pan Asian Restaurant Bratislava
Peter Ďurčo, majiteľ a šéfkuchár TOP Restaurant Žilina
Martin Záhumenský, šéfkuchár Mercatale , Taliansko

Bola to výborná príležitosť na obohatenia a rozšírenie poznatkov, na inšpiráciu a možnosť na jednom mieste sa stretnúť a konzultovať s renomovanými odborníkmi a zvučnými menami kuchárskeho umenia.

Účastníkom sa ponúkla nevšedná možnosť mať príležitosť vidieť, ochutnať a odniesť si nevšedný zážitok, ktorý sa tak skoro nemusí zopakovať. Nenechalo si ju ujsť viac ako 160 kuchárov z celého Slovenska. To potvrdzuje že slovenská „kuchárska obec„ má záujem na svojom odbornom raste a na rozvoji národnej gastronómie.

Atmosféra bolo výborná. Medzi jednotlivými prezentáciami sa v kuloároch živo debatovalo. Najčastejšou témou „kuloárnych rokovaní“ boli najnovšie trendy v gastronómii, nové technológie, spôsoby a možnosti dekorácie, kvalita surovín a potravín, výmena dôležitých profesijných informácii a skúseností. Aj to je dôvod, pre ktorý je veľmi potrebné sa takýchto stretnutí   zúčastňovať. A tu , v tomto momente cítim veľkú potrebu vyjadriť vďaku generálnemu partnerovi spoločnosti METRO Cash & Carry Slovakia, ktorý nám účasť na tomto kuchárskom sviatku sprostredkoval .

Pre tých ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov akcie nemohli zúčastniť prinášame aspoň fotografie.

Za túto príležitosť patrí spoločnosti METRO Cash& Carry Slovakia s.r.o, naša veľká vďaka.

Veríme, že sa tým začala kuchárska tradícia na METRO HORECA SYMPÓZIIACH Tešíme sa na pokračovanie. Viac fotografii vo fotogalérii.

Slovenčina Slovenčina English English