Staň sa členom SZKC využívaj všetky výhody členstva! Zľavy na nákup zariadení, špeciálne ponuky, akcie, prednášky, semináre, školenia a iné.

Oslava kuchárskeho umenia vo veľkom štýle

Oslava kuchárskeho umenia vo veľkom štýle

V dňoch 30. a 31. mája 2017 sa v Kongres Wellness & Spa Resort Hotel SITNO**** Vyhne, konalo „ 2. METRO HORECA SYMPÓZIUM ŠÉFKUCHÁROV A HOTELIEROV A METRO VÍNO ROKA“.

Oproti minulému ročníku, ktorý bol určený pre hotelierov a reštauratérov, za veľmi ústretové od organizátora tohto podujatia, generálneho partnera SZKC – spoločnosti METRO Cash & Carry s.r.o Slovakia, považujeme vyhradenie jedného dňa špeciálne určeného pre kuchárov.

V rámci KULINÁRSKEHO DŇA 30. mája 2017 sa konali prezentácie a kulinárske show slovenskej kuchárskej špičky.

Svoje umenie predviedli:
Vojto Artz, šéfkuchár METRO Cash&Carry Slovakia
Ambasádor WACS – Worldchefs Without Borders na Slovensku

Braňo Križan, šéfkuchár Hotela Matyšák*** Bratislava
prezident SZKC a kapitán Slovenského národného tímu kuchárov a cukrárov

Gabo Kocák, šéfkuchár hotela Lomnica**** Vysoké Tatry
člen Slovenského národného tímu kuchárov a cukrárov

Michal Konrád, šéfkuchár reštaurácie Fou Zoo, Pan Asian Restaurant Bratislava
Peter Ďurčo, majiteľ a šéfkuchár TOP Restaurant Žilina
Martin Záhumenský, šéfkuchár Mercatale , Taliansko

Bola to výborná príležitosť na obohatenia a rozšírenie poznatkov, na inšpiráciu a možnosť na jednom mieste sa stretnúť a konzultovať s renomovanými odborníkmi a zvučnými menami kuchárskeho umenia.

Účastníkom sa ponúkla nevšedná možnosť mať príležitosť vidieť, ochutnať a odniesť si nevšedný zážitok, ktorý sa tak skoro nemusí zopakovať. Nenechalo si ju ujsť viac ako 160 kuchárov z celého Slovenska. To potvrdzuje že slovenská „kuchárska obec„ má záujem na svojom odbornom raste a na rozvoji národnej gastronómie.

Atmosféra bolo výborná. Medzi jednotlivými prezentáciami sa v kuloároch živo debatovalo. Najčastejšou témou „kuloárnych rokovaní“ boli najnovšie trendy v gastronómii, nové technológie, spôsoby a možnosti dekorácie, kvalita surovín a potravín, výmena dôležitých profesijných informácii a skúseností. Aj to je dôvod, pre ktorý je veľmi potrebné sa takýchto stretnutí   zúčastňovať. A tu , v tomto momente cítim veľkú potrebu vyjadriť vďaku generálnemu partnerovi spoločnosti METRO Cash & Carry Slovakia, ktorý nám účasť na tomto kuchárskom sviatku sprostredkoval .

Pre tých ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov akcie nemohli zúčastniť prinášame aspoň fotografie.

Za túto príležitosť patrí spoločnosti METRO Cash& Carry Slovakia s.r.o, naša veľká vďaka.

Veríme, že sa tým začala kuchárska tradícia na METRO HORECA SYMPÓZIIACH Tešíme sa na pokračovanie. Viac fotografii vo fotogalérii.

Pridaj komentár

Slovenčina Slovenčina English English