Slovensko má zástupkyňu vo Women in Worldchefs

Slovensko má zástupkyňu vo Women in Worldchefs

Slovenský zväz kuchárov a cukrárov má svoju zástupkyňu v Iniciatíve Svetovej asociácie kuchárskych a cukrárskych zväzov – Worldchefs: Women in Worldchefs – Ženy vo Worldchefs.

Iniciatíva Women in Worldchefs – Ženy vo Worldchefs bola založená na 34. Svetovom kongrese Worldchefs v Dubaji v roku 2008. Odvtedy každý mesiac predsedníčka Výboru Women in Worldchefs prijme novú členku. Tento výbor má za cieľ podporiť ženy, aby boli aktívne v rámci Worldchefs, podporovať rozvoj ich kariéry, pomôcť v rôznych etapách ich kariéry a to najmä vo vzdelávaní a výmene skúsenosti, stáži, pomoci pri hľadaní uplatnenia v odbore. Spája ich spoločné úsilie o integráciu a nadviazanie kontaktov, na realizáciu spoločných medzinárodných projektov, pomoc v rozsahu ich kulinárskych akcií a súťaží a pod. Chcú, aby sa ženy vo Worldchefs cítili dobre , pretože Worldchefs nie je len pre mužov..

 V súčasnej dobe je v tomto výbore združených 40 žien – kuchárok alebo cukrárok, prípadne žien pracujúcich v potravinárskom priemysle. Členky pochádzajú z rôznych kútov sveta. Sme veľmi hrdí na to, že jednou z nich je aj členka Bratislavského klubu SZKC pani Pavlína Lachkovičová, pretože všetky členky Women in Worldchefs dosiahli úspech vo svojej oblasti či už vo svojej domovskej krajine alebo na medzinárodnej úrovni . Aj preto sa hlavnou témou iniciatívy Women in Worldchefs v roku 2013 stala téma „Ženy vo Worldchefs – ženy úspechu“.

Ako sa pridať k tejto iniciatíve? Tu je odkaz od ich predsedníčky:

Vážené dámy, ak máte aspoň 26 rokov a ste členkou národnej asociácie alebo zväzu kuchárov a cukrárov, dosiahli ste profesionálny úspech a máte bohaté odborné skúsenosti, chcete sa stať poradkyňou pre ostatné ženy vo vašej krajine a chcete byť aktívnou členkou „Women in Worldchefs, zašlite prosím svoj vyplnený profilový dotazník a kontaktujte ma (joannaochniak@wp.pl ), alebo inú členku nášho výboru. Nájdete nás aj facebooku.

Joanna Ochniak, predsedníčka Výboru Women in Worldchefs.

http://www.worldchefs.org/en/communities/women-wacs

Slovenčina Slovenčina English English